Супермилер 7,00- Г гума
  • Неодамнешно

Супермилер 7,00- Г гума

DEN 5200.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

MRF Supermiler е комерцијална гума што е дизајнирана за употреба на средни камиони во урбана или регионална услуга. Агресивниот дизајн на шара со четири жлебови на цик -цак ја зголемува влечење. Уникатниот дизајн „лажички“ на рамото го подобрува ракувањето. Формулацијата на шарите се спротивставува на градењето на топлина што промовира долго абење. Повторувачкиот дизајн овозможува подолг животен век. Погодно за употреба на сите позиции.