Goodyear Marathon Rtd 11r22. 146L H Комерцијална гума
  • Неодамнешно

Goodyear Marathon Rtd 11r22. 146L H Комерцијална гума

DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Goodyear Marathon RTD 11r22.5 146 L Hoverview Designed за регионална комерцијална употреба, маратонот на Гудјеар е маратон РТД е тешка, трајна гума што може да стави во долг сервисен живот пред замена. Маратонот РТД е совршен за танкери камиони, товарни превоз, храна и пијалоци или други регионални апликации. Докажано дизајнирање на шара со рамо на вратоврска и шема на лента. Силната обвивка ја подобрува цврстината за да помогне во заштитата на гумата за оштетување. Повторувачкиот дизајн овозможува подолг животен век. Длабоката шема на шара ја подобрува влечење, истовремено промовирајќи дури и носат за подолг животен век. Одлична влечење во влажни или суви услови. Големина : 11r22.5. Опсег на оптоварување : H. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб.