КТ овален гарнет со два камен прстен во сребро сребро
  • Неодамнешно

КТ овален гарнет со два камен прстен во сребро сребро

DEN 1599.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој прекрасен прстен со двојно-камен со овален облик со 2 КТ, во Стерлинг Сребрена, има овална форма гранат. 2 -те каратни со вкупна тежина гарнет е нагласена со кубна цирконија. Овој прстен е направен од чисто .925 Стерлинг сребро и е запечатен со 925 за автентичност. Овој прстен исто така вклучува и кутија за подароци за потписи. Главен камен : природен гранат; 2 карати, овална форма, 7 х 5 мм; Црвена боја со јасност Si1-Si2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 3,5 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : јануари.