Црна цреша, варатан дамка + полиуретан, полу -сјај -384367, квартал
  • Неодамнешно

Црна цреша, варатан дамка + полиуретан, полу -сјај -384367, квартал

DEN 319.52

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Црна цреша, варатан дамка + полиуретан, полу -сјај -384367, квартал : е дизајниран да додаде богата боја и да ги заштити дрвните површини во една лесна апликација. Формулата базирана на вода е ниско-ориентирана, брза суво и нуди лесно чистење на сапун и вода. Комбинираната дамка и полиуретан ја елиминираат потребата за повеќе апликации за производи што овозможуваат побрзо завршување на проектот. Погодно само за внатрешна употреба. Се суши на допир за 1 час, може да се постапува за 4 часа и целосно да се исуши за 24 часа. Погоден за употреба на мебел за внатрешни работи, трим, ормани и врати. Дамки и полиуретан се формулираат за да додадат и боја и заштитна завршница во еден чекор. Се суши на допир за 1 час, може да се постапува за 4 часа и целосно да се исуши за 24 часа. Кварт покрива до 110 квадратни метри . создава богата боја и обезбедува мазна, заштитна завршница. За најдобри резултати, површината на песочно дрво во насока на житото пред примената.