Мајлс метал помлад кревет близнак за деца за деца и тинејџери, бело
  • Неодамнешно

Мајлс метал помлад кревет близнак за деца за деца и тинејџери, бело

DEN 1959.68

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Потребна ви е надградба на креветот за вашето малечко? Не гледајте подалеку од креветот за помлади двојни мансарда на Елм и Оук Милс. Со рационализирана силуета во цврст метал и допир на современ индустриски стил, овој мансарден кревет е врвен избор. Изработена со цврста метална рамка, вклучува скала на страната за лесни искачувања нагоре и надолу. Милјите се исто така опремени со целосни чувари за крајна безбедност и покрај тоа, тој доаѓа со обезбедени метални летви со тешки точки кои обезбедуваат голема поддршка, стабилност и циркулација на воздухот за душекот да го задржи свежо како нов. Овој кревет за мансарда е направен пократок од просечната висина, што го прави идеален за помлади деца. Како и да е, има експанзивен дозвола за под-кревет за да се зголеми просторот за подот во просторијата на вашето дете, совршен за складирање. Достапно во повеќе бои, креветот за близнаци со двојни мансарди на Miles Metals сместува стандарден душек со големина на близнаци со максимум 6 инчи висок (продаден одделно). DHP Miles Metal Junior Twin Twin Loft Bed, Jr Bunk for Kids & Teens, бел траен дизајн. Направено со цврста метална рамка, чувари со целосна должина и обезбедени метални лекови (не бара основа) . раствор за заштеда на простор. Направено пократко од просечната висина, што го прави идеален за помлади деца . изобилство на дозвола за под-кревет од 36 "што може да се претвори во област на студии или релаксирачки агол . димензии на близнаци : 77,5" L x 41,5 "W x 50" H . Ограничување на тежината : 200 lb . бродови во една кутија и се собира брзо и лесно. Димензии на испорака : 78 "L x 21" W x 5 "H. Тежина на производот : 60 lb. Бруто тежина : 70 lb.