3 4CT TDW Diamond 14K жолто злато двојно ореолски ангажман прстен
  • Неодамнешно

3 4CT TDW Diamond 14K жолто злато двојно ореолски ангажман прстен

DEN 11491.20

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изработено во 14к жолто злато Овој прстен за ангажман на Империјал Дијамант има пенлив тркалезен дијамант во центарот. Двојно ореол со помали кружни дијаманти го опкружуваат центарот на камен, додека два реда на дијаманти ја украсуваат светлата полирана шипка. Дијамант WT : 3/4 Карат Дијамант Боја : H-I Diamond Clarity : I2 Дијамант Поставување : Prong Set, Pave Set направено во 14 KT жолто злато достапно во големини 6-9.