Трговска марка ликовна уметност „Ему со Хорнетс гнездо“ платно уметност од Стефани Агуила
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Ему со Хорнетс гнездо“ платно уметност од Стефани Агуила

DEN 638.40

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Стефани Агуиласубјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ЕМУ со гнездо на Хорнет на главата. Истакнати бои : сива, бела, тен, црно, вино што ја опфаќа работата на некои од најубавите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. ЕМУ со гнездо на Хорнет на главата.