Powerstop Z26- Z Street Warrior Carbon-Ceramic сопирачки влошки со хардвер се вклопуваат Изберете: 2004- Chevrolet Malibu, 2005- Chevrolet Cobalt
  • Неодамнешно

Powerstop Z26- Z Street Warrior Carbon-Ceramic сопирачки влошки со хардвер се вклопуваат Изберете: 2004- Chevrolet

DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Влошките за керамички сопирачки на Street Z26 Z26 се дизајнирани како надградба на сопирачките за залихи за да се намали прашината на сопирачките и да се елиминира бучавата на мускулните автомобили и возилата за изведба. Овие влошки за сопирачките се направени со керамичка формула со ниска прашина, нанесена со јаглеродна влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на екстремна моќност на запирање. Премиум хардвер од не'рѓосувачки челик заедно со лубрикантот на керамички сопирачки е вклучен со влошките на сопирачките Z26 со што е полесно да се заврши работата на сопирачките. Користете ги влошките за керамички сопирачки Z26 Street Warrior за да му дадете на вашиот мускулен автомобил или возило за перформанси екстремна моќност што ја заслужува. Power Stop Z26-1033 Z26 Street Warrior Carbon Fiber-Ceramic Brake Pads with Hardware Fits Select : 2004-2012 CHEVROLET MALIBU 2005-2008 CHEVROLET COBALT 2005-2010 PONTIAC G6 2008-2010 CHEVROLET HHR 2007-2009 SATURN AURA 2007-2009 PONTIAC G5 2004- 2007 Saturn јон јонска црвена линија и повеќе - додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.