Пчелите на Берт, чувствителна кожа на бебето, шампон за пенење и миење, ултра нежен лосион, маст за осип на пелена и мијалник, сет
  • Неодамнешно

Пчелите на Берт, чувствителна кожа на бебето, шампон за пенење и миење, ултра нежен лосион, маст за осип на

DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Бебињата заслужуваат нов почеток во животот со состојки од природата кои се нежни за нивната чувствителна кожа. Burts Bees Baby Најпопуларните производи се вклучени во овој чувствителен пакет за најважни кожа. Нежно исчистете и омекнете со бурти пчели бебешки пенење шампон и миење, ултра нежен лосион - чувствителен, 100% органски памук за миење на памук и маст за осип на пелена. Помогнете на негување на бебиња чувствителна кожа, безбедно и природно. Тестиран од педијатар и доволно безбеден за вашата бебиња чувствителна кожа. Овие производи се формулирани без синтетички мириси, сулфати и парабени. Негувајте ја кожата на вашата бебиња природно со бебето пчели бебе. ПРОИЗВОДИ ЗА БАБИ БАТ : ФОНМИНГ ШАМПОО И ВАС И 100% ОРГАНСКИ ПАТУНСКИ ПАТНИК нежно исчистете и омекнете ја деликатната, чувствителна кожа на бебето за неодолива свиленкаста мазност ,. Нега на кожата на бебето : маст од осип на пелена и ултра нежен лосион навлажнете и ја негува кожата на бебето ,. Природно : Дајте му на бебето најновиот почеток со овие природни производи за нега на бебиња формулирани без фталати, парабени или бензиум ,. Тестиран педијатар : Овие најважни работи за бебиња се клинички прикажани како безбедни, ефикасни и не-иритирачки за да се негува чувствителна кожа на новороденчиња.