Трговска марка ликовна уметност 'лама со црвена и бела шамија' платно уметност од Мери Милер Вези
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност 'лама со црвена и бела шамија' платно уметност од Мери Милер Вези

DEN 239.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Мери Милер Veaziesubject : Seasonal Style : Trational Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лама со шал. Марија слика низ САД и живее во Тенеси. Добро позната по своите нарачани портрети во нафта, Мерис Цел е да го пренесе духот и личноста на нејзините субјекти, истовремено одржувајќи точна и убедлива сличност. Користејќи силна рамка за дизајн, убава хармонична боја и маестрална апликација за боја, Марија се поврзува со гледачот со создавање моќно експресивни слики дизајнирани да станат семејни богатства. За да го задржи нејзиниот пристап и техниката свежа, Марија ужива да се префрла помеѓу дисциплините за сликање. Таа создаде тело на работа што ја одразува нејзината loveубов кон пејзажот и фигурата во серијалот во кој има птици. Неодамнешното истражување во неебјективното сликарство ја врати Марија во нејзините апстрактни корени. Овие слики, дестилирани до суштината на бојата и формата, му овозможуваат на гледачот да создаде свој наратив. Марија продолжува да работи на своите расположени флорали кои комбинираат фигуративни и апстрактни техники на сликање за да претстават нов пристап кон традиционалните сликички во животот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мери Милер Вези 'Лама со црвена и бела шамија' платно уметност.