Buffalo LinkStation Duo LS-WX6.0TL R мрежен сервер за складирање
  • Неодамнешно

Buffalo LinkStation Duo LS-WX6.0TL R мрежен сервер за складирање

DEN 4159.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дуото на Buffalo's Link Station е високо перформанси, зависно и достапно решение за складирање на мрежа со лесно достапни погони. Лесно е да се инсталира и ви овозможува да ја чувате и споделувате вашата музика, фотографии и видеа со повеќе компјутери и преку Интернет. Со можност за RAID и можност за Gigabit Ethernet, Duo Link Station Duo нуди брзи и сигурни перформанси, истовремено обезбедувајќи интегритет на вашите податоци. Пристапете и споделете ги вашите датотеки од каде било користејќи Web Access. Дуото за пријателски за корисниците го прави споделување на датотеки едноставно. Buffalo Link Station Duo LS -WX6.0 TL/R1 Сервер за складирање на мрежни мрежни мрежни мрежни мрежни сервери за складирање - дава централизирана цел на складирање на резервна копија на критични податоци, датотеки и документи. Преку нивоа на RAID (0, 1), RAID обезбедува сигурност на податоците, толеранција на дефекти и ги подобрува целокупните перформанси. Преку нивоа на RAID (0, 1), RAID обезбедува сигурност на податоците, толеранција на дефекти и ги подобрува целокупните перформанси.