Jensen JTA-410-BLK преносни 3-брзински стерео-грамофони со вградени звучници и Jensen JTA222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222.
  • Неодамнешно

Jensen JTA-410-BLK преносни 3-брзински стерео-грамофони со вградени звучници и Jensen JTA222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222.

DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Кога сакате да го земете вашиот винил со вас, преносот на 3-брзински стерео-грамофон на Јенсен со вградени звучници е совршен избор. Оваа табела управувана од појас, исто така, ви овозможува да ја слушате вашата омилена музика на вашиот i Pod или друг MP3 плеер преку приклучокот за влез AUX. Можете дури и да го дигитализирате вашиот винил до MP3 формат на вашиот компјутер користејќи го вклучениот софтвер Audacity! Случајот со кожа со вградена рачка и звучници го олеснува приближувањето каде и да одите. Уживајте во носталгичниот звук на винил со JTA-410! Вклучена и со оваа грамофон е иглата за замена на грамофон 222ndl. Секогаш имајте резервно при рака за да можете целосно да уживате во музичките нијанси на вашите записи! Jensen JTA-410-BLK преносни 3-брзински стерео-стерео-грамофони со вградени звучници и игла за грамофон со jensen JTA22222222222222222222222222222222222222222222222222. 3-брзински стерео-грабна плоча управувана од ременот. USB портата ги претвора винил -записите во дигитален формат. Софтвер за снимање, уредување и конвертирање на аудио содржина во формат MP3. Излези RCA. Случај за лаги. Целосно автоматско враќање на тонот. 2 вградени звучници. 2 x 1,5 W RMS излез. Вклучува USB кабел и адаптер за AC 120 V. Дим : 14,96 "W x 12.6" D X 4.33 "H. Боја : црна. Јенсен JTA2222 NDL Игла за грабнување 222ndl одговара на Jensen Turntables JTA-475 B, JTA-220 A, JTA-222, JTA-230, JTA-300, JTA-410 и JTA-4.