Трговска марка ликовна уметност „зимска“ платно уметност од Ервин Кобаки
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „зимска“ платно уметност од Ервин Кобаки

DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Ервин Кобакчисубјект : Animalивотни Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ервин Кобаки „Зимска“ платно уметност.