Motorcraft OE Connector Connector Sensor Oxygen Fits Select: 2017- Ford Econoline
  • Неодамнешно

Motorcraft OE Connector Connector Sensor Oxygen Fits Select: 2017- Ford Econoline

DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Tmotorcraft Сензор за кислород TTHE Комплетна линија на сензори на моторни производи и компоненти на емисија ја препорачува компанијата Форд Мотор исклучиво за употреба во возилата Форд и Линколн. Tmotorcraft Сензорите за кислород се дизајнирани за максимални перформанси. tfeatures и придобивки : t t tsame Компонентите што се користат во фабриката t t Tunits се подготвени да се приклучат и да играат, без потреба од модификации t t конектори за пети и должина на жицата t t t ttight Опсегот на толеранција помага да се минимизираат повторните поправки и предупредувањата за лажно проверка на моторот t t tdesigned за да се обезбеди оптимални перформанси и економичност на горивото t t TOE додатоците се вклучени во најактуелните дизајни t t tvehicle-специфичен мотор за покривање OE Сензорот за кислород на конекторот се вклопува во Изберете : 2017-2019 Ford Econoline 10 CYL 6,8 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.