Garanimals Toddler Boy Долга ракав Вафл плетена маица, големини 12м-5Т
  • Неодамнешно

Garanimals Toddler Boy Долга ракав Вафл плетена маица, големини 12м-5Т

DEN 207.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Класичен, удобен стил за гардероба на вашето дете! Оваа маица со долг ракав од Гаранималс е совршена за време на игра, учење и во секое време помеѓу. Одликувајќи се со плетени вафли, долги ракави и опуштено вклопување, ова разноврсно основно нуди лесно мешање и појавување со неговиот случајен плакар и неговите други парчиња Garanimals. Материјал : 59% памук/40% полиестер/1% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот носи големина 3 T. ФИТ : Опуштено. Деколте : вратот на екипажот. Затворање : стил на пуловер. Ракави : Долги ракави со врзани манжетни. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Вафли плетена ткаенина. OEKO-TEX® Стандард 100 Сертифициран : 19.Hus.90770. Детето момче Вафл плетете маица со долг ракав од Гаранималс.