LED G Globe светилки, 4000k ладно бело, 500lm, замрзнати гроздобер Edison Filament Silmers, 4,5W, затемнета E база, BASY Vanity Mirror Light, млечно стакло светло
  • Неодамнешно

LED G Globe светилки, 4000k ладно бело, 500lm, замрзнати гроздобер Edison Filament Silmers, 4,5W, затемнета

DEN 311.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

LED сијалички со LED G25 LED G25 LED G25, 4000 K ладно бело, 500lm, замрзнати гроздобер сијалица Едисон, сијалица, 4,5 W (60 W Eqv.), Затемнета база E26, светлина за суета на бања, светлина од млечно стакло гроздобер стил совршен за замена на вашиот традиционален Инкандесен светилки, оваа LED сијалица за влакно G25 ја комбинира класичната млечна обложена стакло со блескаво со модерна LED технологија за изглед што ги имитира оние од нашите спомени, додека сè уште има ефикасност на LED диоди. Супер ефикасна оваа сијалица наведена со UL е безбедна за употреба и има извонредни перформанси, дозволувајќи му да го осветли вашиот дом до 13,7 години. Траејќи 15 пати подолго од старомодните светилки со блескаво, оваа LED сијалица може да ја намали вашата употреба на енергија за 92,5%. Многумина ја користат оваа сијалица може непречено да се затемни од 100% до 10% без никакво вознемирувачко треперење или потпевнување. Компатибилен со повеќето LED затемнувачи, оваа сијалица одговара на многу различни потреби и преференции. Компатибилен Dimmer Lutron : AY-600 PH-WH, AYCL-153 PH, AYCL-153 P-WH, DV-600 PH-WH, DV-600 P-WH, DVCL-153 PH, DVCL-153 P-WH, DVCL-153 P-WH-3, DVCL-253 PH, DVELV-303 P-WHE, DVW-600 PH-WH, DVWCL-153 PH-WHC, LECL-153 PH-WH, MACL-153 MH-WH, MACL-153 MLH-WH WH, WH, MACL-153 MR-WH, MACL-153 M-WH, MAELV-600-WH, MSCL-OP153 MH-WH, PD-6 WCL-WH-P, S-600-AL, S-600 P-WH, S-603 PGH- WH, SCL-153 PH-WH, TG-600 PNLH-WH, TG-603 PGH-WH, TGCL-153 PH-WH, CT-600 PR-WW LEVITON : 6631-LA, 6681, 6683-10 Z, IPI06-1 LZ, 603-6631 -А, 6631-А, 6684, Лесен бадем бр.6672, бр.6681, бр.6631, бр.6674, бр.ipl06 Спецификации : напон : 120 V Wattage : 4,5 W еквивалентно напојување : 60 W луминален флукс : 500 LM CCT : 4000 K Кул бело затемнување : 10% -100% Агол на зрак : 300 ° CRI> 80 база : E26 Основен LED Тип : Филамент водоотпорен рејтинг : влажна локација Работна температура : -4 ℉ -104 ℉ LED диоди со покривка на сијалицата од млечно замрзнати влакна. 10% - 100% затемнето. 92,5% помала потрошувачка на енергија. Ул-список. 2 години гаранција.