Мало starвезда Органско момче за момче Mi & Match, со големина на новороденчиња- месеци
  • Неодамнешно

Мало starвезда Органско момче за момче Mi & Match, со големина на новороденчиња- месеци

DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Вашето дете ќе ја сака нашата мала starвезда органска мешавина и сет на натпревари. Комплетот вклучува 8 парчиња - 2 каросерии со кратки ракави, 2 каросерии со долги ракави и 4 пара панталони, што им дава многу облеки за да изберат. Направено со најчистиот органски памук на планетата, во независни ОЕКО-Текс и сертифицирани објекти на Готс. Целосната еластична лента за половината на панталони и скут рамо и прицврстено препоните на каросеријата го олеснуваат облекувањето. Вклучува и торба за подароци што може да се перат за еднократно. Малата starвезда органска 8 компјутерски мешавини и сет на натпревари вклучува 2 каросерии со кратки ракави, 2 каросерии со долги ракави и 4 пара панталони. Панталони се карактеризираат со еластични ленти за половината, а каросериите се карактеризираат со рамото на лаптовите и прилепувањето за лесни и исклучени . измешајте и совпаѓање за да ги создадете вашите омилени комбинации . Вклучена е координирање на торбата за подароци за перење . ОЕКО-Текс и сертифициран GOTS . 100% чист органски памук . Машинско миење и сушење суво.