Трговска марка ликовна уметност „финиш“ платно уметност од студиото МекНил
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „финиш“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Macneil Studio Subject : Sports Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има триумфален возач на тркачки автомобили што ја преминува финишот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Финансиска линија“ платно уметност.