Машкиот карат на Миабела Т.Г.В. Црн они и дијамантски акцент Стерлинг сребрен плоштад прстен
  • Неодамнешно

Машкиот карат на Миабела Т.Г.В. Црн они и дијамантски акцент Стерлинг сребрен плоштад прстен

DEN 3536.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Додадете цртичка на Royalty на вашата облека со овој зачудувачки миабела црн оникс и дијамантски акцент машки плоштад прстен. Деталниот прстен со сребрена тон е надополнет со правоаголен црн камења од црна оникс. Изработено во бујно сребро сребро, има квадратен рамен дно, лепак, црн жаркстон од црна оникс (15 х 13мм) со осум акценти со дијаманти со дијаманти, поставени со дијаманти (G-H, I2-I3). Спарете го овој прстен со нараквица што одговара или облечете го сам, во секој случај, изгледа прекрасно. Било да е тоа ноќ надвор во клубот или датум за обична вечера, овој сребрен и црн прстен е сигурно вашиот најдобар избор на накит. Направено во сребро. 5 КТ. Т.Г.В. Црн оникс. Црн оникс сечење : квадратно рамно дно. 0,04 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I2-I3. Павнете и лепило поставени камења. Ширина на опсегот : 6,8мм. Машки квадратен прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.