Трговска марка ликовна уметност „одење монах“ платно уметност од американско училиште
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „одење монах“ платно уметност од американско училиште

DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : American School Subject : Architecture Style : Modern Оттогаш, многу американски движења ја обликуваа модерна и постмодерна уметност и денес опфаќа огромен спектар на стилови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Човек во светла портокалова облека што шета по будистичкиот храм.