Барбара Кит „oyојао Ноел“ платно уметност
  • Неодамнешно

Барбара Кит „oyојао Ноел“ платно уметност

DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова подготвено уметничко дело завиткано од галерија има приказ на куче со зимска капа. Истакнати бои : сива, црна, бела, тен и кафеава. Лиценцирањето на уметноста може да биде сеприсутен концепт, но можеме да ве увериме дека сме единствени на секој начин. Започна како страст кон уметноста од нашиот основач и извршен директор, Jackек Апелман и прерасна во една од водечките компании за комерцијално лиценцирање во светот. Различните стилови и медиуми од над 800 уметници во нашата архива го рефлектираат Jackек и постојано вселениот интерес на неговиот персонал за дводимензионални слики. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката од галеријата се протега на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедено во скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор, трговската марка уметност ликовна уметност нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, или дури и канцеларијата, трговската марка уметност ликовна уметност прави професионално рачно изработен, подготвен за зачуден wallиден декор, кој ќе се восхитува на наредните години! Уметник : Барбара Кит. Предмет : Сезонски. Стил : Сезонски. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.