Трговска марка ликовна уметност „бувови“ платно уметност од Оксана Зика
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „бувови“ платно уметност од Оксана Зика

DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Оксана Зиакасубјект : животински стил : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три бувови кои гледаат кон рамката. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Оксана Зика „Оулс“ платно уметност.