Империјал 1 4CT TDW Diamond 10K бело злато кубански линк машки прстен
  • Неодамнешно

Империјал 1 4CT TDW Diamond 10K бело злато кубански линк машки прстен

DEN 5759.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Однесувајте се кон искрата на овие прекрасни кубански линк дијамантски прстени. Изработено во 10к бело злато, овој дизајн во стилот на хип-хоп ги прикажува врските со кубанскиот ланец украсени со акцент на дијаманти. Подготвени со тркалезни дијаманти во вкупна вредност од 0,25 CT TDW и завршени до светла полирана сјај, овие кубански врски прстени сигурно ќе привлечат внимание. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природен дијамант. Тежина на дијамант : 1/4 Ct.T.W. Боја : H-I. Јасност : I2. Исечете : круг. Поставување : Пав. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.