Добро ткаена јамка-де-јамка Крус геометриска племенска темно сина 3'11 килим со тркалезна област
  • Неодамнешно

Добро ткаена јамка-де-јамка Крус геометриска племенска темно сина 3'11 килим со тркалезна област

DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Јамка-де-јамка е модерен пресврт на класичните племенски стилови. Овие марокански, геометриски и медалјски обрасци се ткаени со мек, јамка од јамка што е кадифен што личи на карактеристики на килим со рамен ткаен. Природната поддршка на јута е безбедна за дрвени подови, а предивите се дамки и отпорни на дамки за подолг килим. Низок, јамка за јамка се чувствува кадифен под нозете . меки, неутрални тонови . класичен изглед со автентичен памучен раб . 100% полипропиленски куп. Безбедно за дрвени подови . Трајни и лесни за чистење . Се препорачува употреба на рампа за килим за да се продолжи животот на вашиот килим и да се спречи менување и лизгање.