Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто златно гроздобер цвет прстен
  • Неодамнешно

Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто златно гроздобер цвет прстен

DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Додадете удар од треперлива и сјај во вашата гардероба за накит со овој прстен за годишнината на цветниот цвет од мијабела дијамант. Изработено во пенливо жолто злато, овој прстен има 109 тркалезни, треперливи дијаманти (G-H, I2, I3) кои се убаво украсени на границата на прстенот во поставка за измет. Засилено со висока полска завршница, овој прстен додава вредност на секоја колекција на накит. Изберете го овој прстен за годишнина од дијаманти за да ја дадете на годишнината од вашата свадба што таа никогаш нема да ја заборави. Направено во 10 кт жолто злато. 1/2 CT. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I2-I3. Дијамантско сечење : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 2,3 мм. Дијамант гроздобер годишнина прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.