Империјал скапоцен камен 10К бело злато овално исечено розово аметист КТ два дијамантски три камени ореол женски прстен
  • Неодамнешно

Империјал скапоцен камен 10К бело злато овално исечено розово аметист КТ два дијамантски три камени ореол

DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изработено во 10к бело злато, овој прстен го прикажува триото на овално исечено розови камења од аметистични камења, поставени на постепено во центарот на елегантната разделена шанка. Рамка со тркалезни дијаманти го опишува триото на скапоцен камен што го завитка во искра. Шанк се чува обичен и сјај на металик сјај. Завршено на светло полиран сјај, овој привлечен розов-аметист и дијамант три-камен-хало прстен за жени е сигурен дека ќе биде вреден додаток што би сакала да го има во својата колекција. Оригинална овална розова аметист, пријатна заситеност на розова боја . издолжени скапоцени камења, исечени во големина 12x6 mm и 10x6 mm, што го фаќа вниманието . цврста поставка од 10 K злато со природен дијамантски акцент од 1/6 CT TDW.