Дијаманти и сафир монтирани во сребрени дијаманти и сафир современ дизајн машки прстен
  • Неодамнешно

Дијаманти и сафир монтирани во сребрени дијаманти и сафир современ дизајн машки прстен

DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова е ажурирање на класичен изглед, што го прави многу кул прстен за венчавки за мажи. Се одликува со современи елементи на дизајнот и традиционален дизајн, што го прави олицетворение на совршенство во модни прстени за мажи и венчални прстени за мажи. На Twobirch, нашите прстени се изградени за да траат живот. Прекрасната кубна цирконија е поставена во цврсто сребро. Занаетчиството и квалитетот на материјалот обезбедуваат прстени изградени за да траат цел живот. Стерлинг сребро : Достапно во жолто позлатено сребро, двоен сребро или традиционално бело сребро. Прстенот е поставен со 0,75 карати од дијаманти со тркалезни камења (G, I2) и сафир. Twobirch прстените се изработени од тежок и цврст метал . Овој прстен е достапен во злато од 10К, злато од 14 килограми и сребро. Кликнете на Twobirch погоре за да го видите во сите свои варијации.