Примарно злато Карат бело злато аметист и дијамантски прстен
  • Неодамнешно

Примарно злато Карат бело злато аметист и дијамантски прстен

DEN 928.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Украткајте го прстот со лизгање на овој прекрасен прстен за камења од аметист и дијамант. Овој 10 карат бел златен прстен има зачудувачки 0,55 CTTW овален облик на Prong Set Purple Amethyst Gemstone придружено со два тркалезни дијаманти акцент од обете страни, создавајќи прекрасен изглед. Достапно во големината на прстот 6, овој прекрасен прстен исто така ќе биде идеален подарок за оние кои слават роденден во февруари. Ширина : 2mmring Големина : 6solidgemstone Детали : Тип : АметистБиртстон месец : февруари Колор : Purple Shape : Ovalsize : 6mm x 4mmweight : 0,55 cttwquantity : 1 jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Облик : Облик : 1mmweight : 0,01 CTTWUNTIONTION : ари Зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Са земја на потекло : Индија 10 Карат бело злато, цврсто, аметист, дијамант.