Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен прстен за ангажман
  • Неодамнешно

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен прстен за ангажман

DEN 6224.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Гледајте го нејзиниот сјај светло со овој прстен за ангажман на дијаманти во Миабела. Изработено во светло сребро, овој ангажман прстен има 11 кружни, треперливи дијаманти (G-H, I2, I3) кои се украсени на рингот во поставување на Prong и Pave. Подобрена со високо-поли-финиш, овој дијамантски прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Свиткајте се на колена и подарете го овој заслепувачки дијамантски прстен на вашата сакана личност и направете го нејзиниот ден незаборавен. Направено во сребро. 1/3 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I2-I3. Дијамант сечење : тркалезна и паралелна багета. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсег : 1,6мм. Прстен за ангажман на дијаманти. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано е задоволството од 1% - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.