Ораво 2. КТ перница исечен лондон сина топаз солитер прстен во злато од роза од 14 килограми
  • Неодамнешно

Ораво 2. КТ перница исечен лондон сина топаз солитер прстен во злато од роза од 14 килограми

DEN 6399.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Украсете се себеси или некој близок со овој 2,5 КТ перничиња исечени лондонски сина топаз солитер прстен во злато од роза од 14 килограми. Овој прстен има исклучителен 2,5 карат вкупна тежина природен лондонски сина топаз скапоцен камен. Прецизно исечен и изработен, перничето го намали скапоцената камења од топаз, со мерење 7 x 7 mm, зрачи живописна сина боја. Овој прстен во стилот на пасијанс има безбедна поставка за пасијанс што обезбедува издржливост. Овој прстен на скапоцен камен е направен во злато од розово 14К и има печат од 14К од внатрешноста на групата за автентичност. Топаз е родител за месец ноември, што го прави овој златен скапоцен камен прстен одличен подарок за специјални прилики. Овој прстен вклучува потпис, висококвалитетен, презентација на прстенести кутија. Природна лондонска сина топаз, намалување на перница, 2,5 карат вкупна тежина. 7 x 7 mm, сина боја, јасна боја Si1-Si2. 14к розово злато прстен обележан и запечатен 14к за автентичност. Стил на прстен : Солитар. Безбедно поставување на пасијанс. Топаз е родител за месец ноември. Овој прстен за скапоцени камења прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики . Вклучува кутија за презентација на прстенот за потписи. Прстенот тежи 2,2 грама.