Трговска марка ликовна уметност „Sniffer“ платно уметност од Пат Саундерс-Вајт
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Sniffer“ платно уметност од Пат Саундерс-Вајт

DEN 768.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Пат Саундерс-Вајтсјубјект : Слики за животни : Модерните слики од животни ја основаа како национален уметник за портрети за миленичиња. Пат носи елемент на спонтаност, смелост и хумор во жанр кој е често вкочанет и фото реален. Големиот „Ах-ха!“ Момент беше кога го наслика своето прво животно. Четиринаесет години подоцна, таа сè уште го наоѓа ова возбудлива ниша. Првите слики од животни во овој нов стил и техника gave дадоа чувство на „враќање дома“ по долго патување. Пат учествува во Националните ревии и презентира работилници во нејзиното домашно студио и разни места за работилници. Таа ја донира својата работа на годишно ниво на непрофитни средства за прибирање финансиски средства. Препечаток од 11x14 giclee под акрилик во црна рамка од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Веднаш препознатливи, брилијантните, заситени бои на сликите на животни од Пат Саундерс-Вајт ја основаа како национален уметник за портрети за миленичиња. Пат носи елемент на спонтаност, смелост и хумор во жанр кој е често вкочанет и фото реален. Големиот „Ах-ха!“ Момент беше кога го наслика своето прво животно. Четиринаесет години подоцна, таа сè уште го наоѓа ова возбудлива ниша. Првите слики од животни во овој нов стил и техника gave дадоа чувство на „враќање дома“ по долго патување. Пат учествува во Националните ревии и презентира работилници во нејзиното домашно студио и разни места за работилници. Таа ја донира својата работа на годишно ниво на непрофитни средства за прибирање финансиски средства. - Затворање на мечки.