Bestway Flowclear Gallon Filter Sand Pump Pump Pump
  • Неодамнешно

Bestway Flowclear Gallon Filter Sand Pump Pump Pump

DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Чувајте кристално чиста, чиста вода што тече низ вашиот горелен базен со Gal Flowclear ™ 3000. Филтер за песок над пумпа за базен! Оваа моќна пумпа систематски обработува 2.200 литри вода на час и е компатибилна со повеќето 300 - 17.600 галон над земјата базени, бидејќи доаѓа со адаптер за базени вентили со надворешен дијаметар од 1,5 во (3,8 см). Нашиот диспенс на Chem Connect ™, исто така, вклучен, обезбедува стабилно ниво на хлор низ вашиот базен за одржување на чиста, здрава вода и соодветна хемиска рамнотежа, давајќи ви две ефикасни алатки за да го одржувате базенот во форма на врвот во текот на целата година! Со својата корпа за напрегање пред филтер за да фати големи честички, како што се лисја и песок за да се фатат пофини материјали како што се коса и нечистотија, трајниот резервоар за филтрирање на филтерот за песок на проток на песок, издржан резервоар за филтрирање, отпорен на корозија, работи побрзо и подолго од традиционалните пумпи за филтрирање на кертриџ. Едноставно додадете свој песок (приближно 79,4 фунти; не е вклучен) или нашите високо-ефикасни, економични полисфери-сфери за филтрирање на базени; Брзо инсталирајте ја преиспитаната пумпа и прилагодете го вентилот со 6 позиции за лесна контрола на филтерот со ниско одржување. Стапка на проток на пумпа : 3.000 гал./H (11.355 L/H). Компатибилен со повеќето 300-17.600 гал. (1.100-66.600 L) базени. Издржлив, резервоар за филтрирање отпорен на корозија. Chem Connect ™ Диспензерот рамномерно го распрснува хлорот за да одржува чиста, здрава вода и правилна хемиска рамнотежа. Кошницата пред филтер фаќа големи честички како што се лисја, коса и нечистотија за да се обезбеди подолг животен век и да се обезбеди непречено искуство со филтрација. Компатибилен со 1,25 инчи. / 3,2 см вентили со употреба на вклучени адаптери. Може да се поврзе со 1,5 инчи. / 3,8 см навојни вентили. Доаѓа пред-собрано со врвен прицврстувач што овозможува ротација од 360 ° за брза и мазна инсталација. Песок не е вклучен. Потребно е #20 силика песок, 0,45-0,85 мм, приближно 79,4 фунти (36 кг) или нашите високо-ефикасни сфери на филтрација на базен. 110-120 V пумпа со приклучок GFCI. Содржина : 1 комплет за филтрирање на песок, диспензерот Chemconnect ™.