Master Cylinders на Raybestos Element Fits Select: Chevrolet C10, Blazer Chevrolet
  • Неодамнешно

Master Cylinders на Raybestos Element Fits Select: Chevrolet C10, Blazer Chevrolet

DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Рејбестос се гордее со фактот дека нашите господари цилиндри се совпаѓаат со фит, форма и функција. Некои од нашите конкуренти земаат кратенки кога ги произведуваат своите мастер цилиндри. На пример, за да ги намалите трошоците, некои конкуренти ги заменуваат ОЕ алуминиумските дизајни со леано железо. Ние секогаш го реплицираме оригиналниот дизајн, обезбедувајќи господар цилиндер кој е конзистентен, безбеден и сигурен. • Element3 ™ Мастер цилиндрите им даваат на техничарите нов дел што не е повторно воспоставен како многу други цилиндри на задниот дел • Доколку е потребно, господар цилиндарот доаѓа со резервоар и прекинувач за плови што одговара на секоја апликација, како и на оригиналниот • Секој цилиндер е подготвен да крвари со крварење и инсталирајте без потребно склопување • Raybestos® секогаш одговара на материјалот за кастинг OE, без разлика дали станува збор за алуминиум или дизајн на леано железо • Изграден за долг животен век на услугата и има компоненти со највисок квалитет • 100% тестирано во топла и ладна околина tests, ensuring a leak-free performance Fits Select : 1974-1976,1978 CHEVROLET C10 1977,1980 CHEVROLET BLAZER 1974-1978,1980 GMC C1500 1974-1976,1978 CHEVROLET VAN 1977,1980 CHEVROLET SPORTVAN 1977,1979 GMC RALLY WAGON 1974- 1976.1978 GMC Vandura 1980 GMC G1500 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.