Трговска марка ликовна уметност 'New Brunswick NJ Skyline WB-BW' Canvas Art by Marlene Watson, бел мат, дрвена рамка
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност 'New Brunswick NJ Skyline WB-BW' Canvas Art by Marlene Watson, бел мат, дрвена

DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност 'New Brunswick NJ Skyline WB-BW' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte, Wood Frame : Artist : Marlene Watson. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има црно -бела дизајнирана силуета на Brу Бранзвик, Skyу Jerseyерси Скајлин. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.