Rico Industries - MLB - Deluxe Grill Cover - Chicago Cubs
  • Неодамнешно

Rico Industries - MLB - Deluxe Grill Cover - Chicago Cubs

DEN 1006.24

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Спорт и печење : Тие одат рака под рака со вашиот животен стил, а вие сакате да ја покажете вашата страст и за секоја шанса што ќе ја добиете. Со Deluxe Grill Cover од Rico Industries, ќе мора да го направите токму тоа додека се подготвувате за скара, упатете се на следната задната врата или да се спакувате за авантура за кампување. Оваа покривка на скара отпорни на временски услови го карактеризира логото на вашиот омилен тим прикажан од едната страна на трајната винилна ткаенина. Вметнувајќи ги повеќето големи скари за гас, вклучува ленти за кука и јамка за безбедно затворање на скара без разлика дали е на сончево утро или ветровито попладне. Мерења : Тешки заштитнички капаци на решетката мерки со 68-инчи за 21-инчи за 35-инчи. Компатибилен со повеќето брендови на скара за гас, како што се Char Broil, Kenmore, Brinkmann, Nexgrill, Holland, Jenn Air. Проверете ги димензиите на скара за скара за правилно вклопување. Трајни, материјали : Конструиран од синтетички винил материјал отпорен на временски услови за да помогне во заштитата на вашата скара од елементите на силите, како што се ветрот, бурите од песок, сонцето, дождот и штетните УВ зраци. Официјално лиценцирано : украсено со смело тимско обоено лого за да го покаже вашиот тимски дух за вашиот омилен спортски тим цела сезона. Безбедно вклопување : Силни рачки со рачки и ленти од велкро, одржувајте ја капакот на скара на место. Погодни странични ленти лоцирани на дното помагаат да се обезбеди капакот на скара кога не е во употреба. Може лесно да се мие со сапун и вода. Совршен подарок : Идеален подарок за мајсторот на скара што сака да остави храбар впечаток. Одлично за родендени, годишнини, Божиќ, Денот на таткото и мајката, дипломирањата, пензионерите и другите специјални прилики.