Трговска марка ликовна уметност „Newу Бранзвик Newу Jerseyерси Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Newу Бранзвик Newу Jerseyерси Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон

DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Newу Бранзвик Newу Jerseyерси Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson : Artist : Marlene Watson. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има разнобојно слика на Brу Бранзвик, Skyу Jerseyерси Скајлин. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.