Компакта во форма на пирамида, јапонски холи компактен зимзелена грмушка - целосна сонце во живо на отворено
  • Неодамнешно

Компакта во форма на пирамида, јапонски холи компактен зимзелена грмушка - целосна сонце во живо на отворено

DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа јапонска компактен холи илекс crenata има навивачка навика за раст што бара минимално градинарско за да ја задржи својата форма. Тоа е Евергрин, што го прави извонреден избор за жива ограда или граница околу вашата куќа, тротоарот, патеката или дворот. Оваа фабрика за компактен холи може да се градина во пирамидална форма и да се става во контејнери како централен дел. Кога ја садите, ископајте ја дупката двојно поширока од тенџерето и измешајте богата градинарска почва со вашата родна почва, а потоа оставете го горниот дел од коренот топка 0,5 "над нивото на земјата при пополнување на дупката со почва. Користете бавно- Ослободете го грануларното ѓубриво во пролет и изложете на целосна сонце или делумна сенка за да постигнете најдобри резултати. Оваа јапонска компакта холи илекс crenata има можност да се прилагоди на многу различни типови почва, што го прави идеален за различни клими и домашни околини. Зрела големина : 6 'H x 6' W. USDA зона : 6-9. Вода двапати неделно додека не се воспостави. Евергрин. Кога засадувате пирамидална компакта холи во земјата, користете дупка двојно поголема од тенџерето и оставете го врвот на коренот топка 0,5 „Над ниво на земја. Користете мешавина од природна почва со богата градинарска почва.