Граб на отворено цврсти таблети за гориво со хексамин - 12 -пакет
  • Неодамнешно

Граб на отворено цврсти таблети за гориво со хексамин - 12 -пакет

DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Таблетите со цврсто хексаминско гориво на отворено се одлична алатка за да се има во итни случаи затоа што тие согоруваат во просек од 12 минути и достигнуваат температури до 1400 ° F. Таблетите доаѓаат во пакет од дванаесет и користат нетоксична формула која не е штетна за околината, но се отпорни на временски услови. The tablets are great for use in camping, hiking, hunting, boating, RV travel and emergency situations.Very lightweight, compact, durable stove that folds flat and is reusable Twelve fuel tablets included12 high performance Solid Fuel Tablets are smokeless and odorless when burning Uses a non -Токсична формула што е безбедна за времето на горење на животната средина е 12 минути и достигнува температури до 1400 степени осигурувачи во грабнувачи на папки на рамни поле и џебни печки (продадени одделно) таблетите со високи перформанси со високи перформанси се ултра лесна, компактна и светлина лесно Со обични табели со натпревари, достигнуваат до 1400 ° F и согоруваат во просек од 12 minutestabs спакувани во големо (12) единици, но лесно се одвоени за единечен шпорет на рамен поле и шпорет на џеб (продадено одделно) со таблети за грабање на гориво се изработени од не -Токсична формула што не е штетна за околината и се отпорни на временски услови и може да се осветли во кој било температурен опсег и на високо ниво на надморска височина е многу корисно да се има во итни ситуации како постојан пламен за да се започне пожар, бидејќи тие согоруваат во просек од 10-12 минути и до 1400 пламенот Degreesthe, исто така, може да се изгасне и може да се користи повторно безмикли и без мирис на нетоксична формула, безбедна за таблети за грабнување на гориво : високи перформанси. Ултра лесна категорија и компактен. Светла лесно со обични натпревари. Достигнува до 1.400 степени Фаренхајт. Гори во просек 12 минути.