Калифорнија природен капак Кенгур и црвени леќа формула суво кучиња храна, 13lb
  • Неодамнешно

Калифорнија природен капак Кенгур и црвени леќа формула суво кучиња храна, 13lb

DEN 281.28

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Калифорнија природен капак Кенгур и црвени леќа формула Формула суво кучиња храна лимитирани состојки направени чисти и едноставни?. Доброто здравје започнува со добра храна. Храната за миленичиња направена со ограничен број состојки може да им помогне на миленичињата со низа нутриционистички потреби, поддржувајќи здрава кожа, палто и варење. Калифорнија Природна е исхраната направена чиста и едноставна. Ние сме посветени на користење на најмалку можни состојки за да испорачаме супериорна исхрана. За да го постигнеме ова, избираме состојки кои се богати со хранливи материи, лесно се сварливи и ги исполнуваат нашите исклучителни стандарди за квалитет. Ние внимателно ја дизајнираме секоја формула, користејќи само висококвалитетни животински протеини и најмалку можни јаглени хидрати. Ако барате храна за домашни миленици со неколку и едноставни состојки, ќе најдете мир на умот со нашата филозофија дека помалку е повеќе. Тоа е природен начин во Калифорнија, чист и едноставен. Вашата уникатна алтернатива без жито. Калифорниските природни формули без жито имаат кратки, внимателно изработени списоци со состојки, намерно избегнувајќи зрна што можат да предизвикаат чувствителности кај некои миленичиња. Нашите формули нудат уникатни комбинации на протеини и јаглени хидрати кои обично не се наоѓаат во други диети? И ние никогаш не додаваме глутен или бел компир. Со вредни нивоа на масни киселини за здрава кожа и палто, можете да му верувате на нашата линија без жито за да го обезбедиме хранливиот раствор што е соодветно за вашето домашно милениче. Phosphate Natural Flavors Calcium Carbonate Salt DL-Methionine Minerals (Zinc Proteinate, Iron Proteinate, Copper Proteinate, Manganese Proteinate, Calcium Iodate) Vitamins (Betaine Hydrochloride, Vitamin A Supplement, Niacin Supplement, Calcium Pantothenate, Beta Carotene, Vitamin B12 Supplement, Vitamin D3 Додаток, додаток на рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононират, биотин, фолна киселина) Витамин Е додаток на рузмарин Екстрактгуарантирана анализа : суров протеин (мин.) 21,0 % сурова маст (мин.) .) 10,0 % линолеинска киселина (омега-6 масна киселина) (мин.) 1,1 % железо (мин.) 100,0 мг/кг цинк (мин.) 140,0 мг/кг витамин Е (мин.) 300,0 ИУ/кг омега- 3 масни киселини (мин.)* 1,0 % Калифорнија природен капаче без жито кенгур и црвени леќа формула сува храна за кучиња, 13lb.