Бел Bullвонче од штала
  • Неодамнешно

Бел Bullвонче од штала

DEN 591.20

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Белото за возење со штала со штала е суштинско парче од родео или опрема за фарма. Изработено е од челик и мерки 6.25 "со прицврстена јамка за рачка за навојување на јажето со бикови. Кога е безбедно на место, ова челично bellвонче дава гласен бучава додека бикот се обидува да го извади возачот од седлото. Неговата тежина Исто така, му помага на јажето лесно и брзо да се лизне од бикот откако возењето ќе заврши. Seadle Barn Steel Bull Bull : Произведува бучава кога бик долари. Рачка за навој и приложување на јаже. Бул bellвонче тежи јаже за лесно одвојување кога возењето ќе заврши.