Дијамант-акцент Заедништво Women'sенски невестински сет во 10K жолто и бело злато со задржување
  • Неодамнешно

Дијамант-акцент Заедништво Women'sенски невестински сет во 10K жолто и бело злато со задржување

DEN 6704.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој збир на заедништво за заедништво со дијаманти, невестински сет, е направен во светло 10к дво-тон жолто и бело злато. Овој сет на прстени и прстен за ангажман со 46 кружни, дијаманти поставени од пронг (I-J, I3) формираат хало дизајн. Совпаѓањето на свадбениот бенд има 3 дополнителни дијаманти. Овој комплет за невестински прстени со дијаманти е сигурен дека ќе ја направи искра. Овој дијамантски венчален прстен поставен од Keepsake доаѓа спакуван во кутија за подароци за ваша погодност. 10К дво-тон жолто и бело злато. Дијамант-акцент. Дијамантска боја : I-J. Јасност на дијаманти : I3. Спакувано во кутија за подароци. Совршен за ангажман или како подарок за роденден, свадба, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката или која било друга посебна пригода. Колекцијата за невестински невести е стручно направена од квалификувани занаетчии кои создаваат убав накит од 1930 година. Накитот за чување е прифатлива луксуз, направен со највисок квалитет на материјали и скапоцени камења. Ние одржуваме непоколеблива посветеност на нашите клиенти . сет со 2 парчиња прстен.