Примарно злато Карат бело злато дијамант и смарагден бенд
  • Неодамнешно

Примарно злато Карат бело злато дијамант и смарагден бенд

DEN 8784.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Заслепувајте го вашиот изглед од ден во ноќ со овој прекрасен прстен направен во 14 карат бело злато. Овој остварлив прстен е ладен со 0,15 CTTW тркалезно зелено смарагд и пенливи дијаманти од 1,5 мм за прекрасен изглед. Сигурно ќе биде добредојден додаток на која било колекција овој прстен е достапен во целосна големина на прстот 6.Метална тежина : 1,54 грамсјерви тип : стил на фининг : скапоцен камен и дијамантски опсег : Womenените еметал : Голдголд Карат : 14 Каратметал Боја : Ширина на белата лента : 2mmring големина : 6 Gemstone Детали : Тип : Емералдбертстон месец : May Color : Greenshape : Roundsize : 1.5 Mmweight : 0,15 CTTWQUANTITY : 10 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : I2 Color : I-Jshape : Round Size : 1.5mmweight : 0.045 Ctt Wountity : Комплиментарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Индија 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.