Лејди Пеперел Инес Флорал 4-парчен лист, крал
  • Неодамнешно

Лејди Пеперел Инес Флорал 4-парчен лист, крал

DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Целосните и кралицата сетови доаѓаат со перници со стандардна големина, додека сетот на кралот доаѓа со два кралски перници. Лесен и дише, перкале е фино, тесно ткаен памук со рамен ткаење, и се карактеризира со мат машина за финиш што се пее на ладен циклус, сушен сув низок пар со нашиот цветен утешител на елоиз сет на џеб со големина : 13 ”, што одговара на душеците нагоре до 16 "Длабоки карактеристики сеопфатни еластични за прицврстувачки димензии близнаци : рамен лист : 66 " W x 96 "L Опремени лист : 39 " W x 75 "L џеб; 13 "h одговара душеци до 16 " длабока перница : 20 "w x 30 " l tote торба : 14 "w x 10 " l Twin XL : Flate Lest : 66 "W x101 " L Опремена Лист : 39 "w x 80 " l џеб 13 "h одговара душеци до 16 " длабока перница : 20 "w x 30 " l tote торба : 14 "w x 10 " l Full : Flat Sheet : 81"W x 96"L Fitted Sheet : 54"W x 75"L Pocket 13"H fits mattresses up to 16" Deep Pillowcases : 20"W x 30"L Tote Bag : 14 "w x 10 " l кралица : рамен лист : 90 "w x102 " l Опремена лист : 60 "w x 80 " l џеб 13 "h одговара душеци до 16 " длабока торба за тота : 14 "w x 10 " l pemlowcases : 20 "w x 30 " l king : рамен лист : 108 "w x102 " l Опремена лист : 78 "w x 80 " l џеб 13 "h h Одговара на душеци до 16 "Длабоки перници : 20 " W x 40 "L Tote торба : 14 " W x 10 "L 4 парче сет е машина што може да се мие и 100% памук.