Ekena Millwork 8 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Cedar Park Fretwork Column W Crown Capital & Crown Base
  • Неодамнешно

Ekena Millwork 8 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Cedar Park Fretwork Column W Crown Capital & Crown

DEN 477.60

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Колумните се исти со векови. Дизајни промени; така треба и колоните. Изразувајте го вашиот уникатен стил со модерни колони на Fretwork. Комбинирајќи ја популарноста на нашите fretидни панели со една од нашите најтрадиционални линии на производи, ние сме горди да воведеме модерни колони на Fretwork. Овој производ ги воздигнува традиционалните обвивки со колони и ги внесува во модерната ера со популарни дизајни додека се користи докажан материјал и метод на инсталација. Со панелите со Fretwork испорачани недостижни на колоните, ова ви дава флексибилност да ја насликате целата колона единечна боја за елегантен врежан изглед, или да ги насликате колоната и панелите што се спротивставуваат на боите за смел, изглед на внимание. Без разлика дали е ентериер или надворешност, однесете го вашиот проект на следното ниво. Комплетен комплет со обвивка за колони, капа/база, и моделирана панел за Fretwork. 50 традиционални и модерни обрасци. Наменето да завитка објава со брза инсталација „E-Z Lock“. Направено од проширен мобилен ПВЦ кој трае вечно. Практично без одржување. Совршено и за внатрешни и за надворешни апликации. Колулмните се исти со години. Измешајте го лит! Бидете во тренд.