Експерт за сенка на градинарот 1. Галон Импатиенс виси корпа во живо фабрика
  • Неодамнешно

Експерт за сенка на градинарот 1. Галон Импатиенс виси корпа во живо фабрика

DEN 319.52

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Цветовите на Impatiens се светли и весели годишници што можат да осветлат секој мрачен и сивен дел од вашиот двор. Растечките непулии е прилично лесно. Можете да користите цвеќиња на Impatiens како растенија за постелнина, гранични растенија или во контејнери. Тие уживаат во влажна, но добро исцедуваат почва и делумно до длабока сенка. Тие не прават добро на полно сонце, но ако сакате да ги засадите на полно сонце, ќе треба да бидат аклимирани на построгата светлина. Можете да го направите ова со изложување на растенијата Impatiens на поголема количина на сончева светлина во текот на една недела. Бренд на стручен градинар. Импатиите доаѓаат во широк спектар на бои. Супер-лесно да расте.