Оригинални дики мажите 11 ”Ripstop Ultimate Cargo Short
  • Неодамнешно

Оригинални дики мажите 11 ”Ripstop Ultimate Cargo Short

DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Зацврстете ја вашата работна облека со решенија засновани на перформанси во оригинални дики 11 "Ripstop Ultimate Cargo Shorts. Овие опуштени фит-шорцеви нудат 11 " inseam за да ви овозможат да се движите удобно во текот на вашиот работен ден и се изградени од трајно рипстоп што го држи до најтешките работни места. Зашивањето на тројно игла во текот на целиот период го зголемува стандардот на јачината, давајќи им на овие шорцеви сериозна моќ на престој. Опремени со технологија за ладење за контрола на температурата, овие шорцеви отпорни на брчки активно ја намалуваат потта за да ве одржат ладни и суви. Десет џебови во сите, вклучително и три џебови отпорни на абразија, како и двојни џебови со карго со дарежлив капацитет за складирање, постигнуваат максимална алатка за безбедно обезбедување на сè што ви треба за да ја завршите работата како што треба. Плус, издржливата јамка за мерка на лентата и јамката на чеканот обезбедуваат дополнителна поддршка за удобно клипување и обесете ја потребната опрема. Опуштено вклопување. 11 "inseam. Издржлив Ripstop се држи до најтешките работни места. Технологијата за ладење на ткаенини за ладење. Јамка. 8,7 мл. Тешки рипстоп, 40% полиестер/60% памук.