Panasonic 55 класа HDTV плазма телевизија
  • Неодамнешно

Panasonic 55 класа HDTV плазма телевизија

DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Активен бленда Прогресивен 3Д метод Екранот наизменично покажува слики за лево и десно очите. Левите и десните леќи на очилата се отвораат и затвораат во синхронизација со овој тајминг на дисплејот за да се прикажат одделни слики на лево и десно очите. Со повторување на оваа акција со голема брзина, мозокот ги перцепира 3Д -сликите. И бидејќи овој метод прикажува целосни HD 3 D слики исто како што се, и двете очи добиваат 3Д слики со висок, целосен HD квалитет. Panasonic 55 "Класа HDTV (1080p) Плазма ТВ (TC-P55 UT50) Сооднос на аспект : 16 : 9. Сооднос на аспект : 16 : 9. Звучници : Да. Звучници : Да. Гледана големина на екранот : 55". Максимална резолуција : 1920 x 1080. Гледана големина на екранот : 55 ". Максимална резолуција : 1920 x 1080. Звучен систем : Опкружувачки звук. Звучен систем : Опкружувачки звук.