Градинарска градинарска канџи
  • Неодамнешно

Градинарска градинарска канџи

DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

C.L.A.W. : Култивирајте, олабавете, аерат и плевел. Канчето Weasel Garden е разноврсна, алатка со средна должност која работи одлично во многу почви - дури и глина! Особено е корисно во раната сезона на градинарство да се сврти првата почва во годината. Едноставно ставете ја канџите за градинарска градина во почвата и свртете ја рачката за удобност за да ја култивирате спакуваната почва. Одгледуваната почва им овозможува на влагата и воздухот да стигнат под спакуваната почва, давајќи поздрави растенија и корени, како и зачувување на вода. Одлично за многу почви. Рачки за удобност. Акција на спирално вртење. Лесно е да се обеси и да се чува. Без свиткување. Лесен за користење.