Трговска марка ликовна уметност „Барање мудрост“ платно уметност од Алета Пипин
  • Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Барање мудрост“ платно уметност од Алета Пипин

DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Алета Пипинсубјект : Апстракт Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црни форми над розова и жолта позадина. Истражете и преиспитајте го нејзиното уметничко патување. Со апстракција како возило, таа продолжува да ги проучува бојата, длабочината, движењето и енергијата за која се забележуваат нејзините апстрактни слики. Создавањето е она што го мотивира Пипин. До моментот кога беше тинејџерка, таа црташе фигури и создаваше постери за училиште. Тогаш нејзините креации ја однесоа во друга насока : брак, деца и работа. Погонот за создавање живееше на инспиративен Пипин да го отвори својот сопствен бизнис во 1984 година. Тој бизнис на крајот го направи списокот на 50-те најголеми жени во сопственост на жени во Хјустон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. црни форми над розова и жолта позадина.