Raybestos специјализирани ротори на перформанси, се вклопуваат Изберете: 2008- Audi S5, Audi S4
  • Неодамнешно

Raybestos специјализирани ротори на перформанси, се вклопуваат Изберете: 2008- Audi S5, Audi S4

DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Роторите за изведба на Raybestos се специјално дизајнирани за барање возачи кои бараат врвни перформанси. Овие ротори се идеални за ситуации со високи перформанси, влечење, зголемени побарувања за тежина и перформанси на улицата. Обезбедување на подобрено чувство на педали, трајно превенција на 'рѓа и зголемен живот на подлогата, овие ротори на перформанси даваат помалку напори за педали и поголема моќ на сопирање. Возачите доживуваат посилен залак без да жртвуваат мазно сопирање. Тие ги надминуваат вклопувањето, формата и функцијата на ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите за ладење специфични за возилото и се комбинираат железо специфично за да се намали бучавата и да се подобри одговорноста за сопирањето што е супер мазно и ултра тивко. • Покривање на уличните перформанси, камион, SUV и луксузни апликации за автомобили • Подобрена металургија за зголемени побарувања за перформанси • Црна фузија или сива фузија 4.0 ™ облога - Заштитната облога го подобрува изгледот за чист готов изглед • Патентирани дизајни за слот за сл. Изберете апликации - го максимизира контакт со роторот за посилен залак, измазнет сопирање и зголемен живот на подлогата • Специфични дизајни на возилото - Образец ОЕ, вклопување и функција за крајна јачина • Тешкиот страничен истегнување - 0,05мм (0,002 ”) или помалку за намалени Пулсираност на педалот, бучава од сопирачката и продолжениот живот на подлогата • Балансирани рабови на мелница - 100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и го минимизира вибрациите што одговара на Изберете : 2008-2011 Audi S5 2010 Audi S4 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.